Dátum: 2017 szeptember 24. (vasárnap) | Gellért

Nagy Bernadett kadett és junior kategóriában is érmet szerzett Bukarestben!

Bírkózás szakosztály 2017-05-17 Megtekintések száma: 328

Tizennyolc érmet, közte hét aranyat nyertek a magyar kadet- és juniorkorú birkózók a hagyományos bukaresti nemzetközi versenyen. Kiemelkedett a csapatpontversenyt megnyerő kadet kötöttfogású válogatott és a második helyen záró kadet-leánycsapat.

Lakner Gábor Romániában lépett szőnyegre a kadet- és a junior birkózóválogatott, és mind a két korosztály szép eredményeket ért el. A kadeteknek megrendezett Stefan Rusu és Ioan W. Popovici, valamint a junior Gheorghe Berceanu és Vasile Iorga nemzetközi verseny minden évben rangos eseménynek számít, és a szokásoknak megfelelően ezúttal is népes mezőny gyűlt össze Bukarestben. A magyar küldöttség összesen tizennyolc érmet, közte hét aranyat nyert.

A legjobban a kadet kötöttfogású csapat szerepelt, amelyből a 63 kg-os Bak Gergely (FTC), a 69 kg-os Putnoki Zsolt (BHSE), a 76 kg-os Takács István (BVSC-Ganz-Jászkisér) és a 100 kilós Vátzi Bálint (BHSE) is a legjobbnak bizonyult. A 42 kg-ban versenyző Katona Zoltán (CVSE) a dobogó második fokára állhatott fel, 46 kg-ban Spányik Ákos (BHSE) nyakába pedig bronzérmet akasztottak. A fogásnem csapatpontversenyét így magabiztosan nyerte a magyar válogatott.

„És a korosztály nyolcvanöt kilós világbajnokát, Szőke Alexet el sem tudtuk vinni Bukarestbe, mert a legutóbbi, törökországi versenyen megsérült a válla. A mezőnyt látva ő is aranyat nyert volna, így még fölényesebben zártunk volna a pontverseny élén – mondja Takács Ferenc, a kötöttfogású kadetválogatott egyik szövetségi edzője, aki Struhács Györggyel közösen irányítja a csapatot. – A mezőnyből ezúttal hiányoztak a törökök és a grúzok, de ha a grúzok nem jönnek hozzánk, majd mi megyünk hozzájuk. Három hét múlva Rusztaviban versenyzünk, ahol megmérkőzünk az ő legjobbjaikkal is, remélhetőleg már Alexszel a csapatban. Bukarestben mindenki a felkészülésnek megfelelő szinten birkózott, ami nem jelentett csúcsformát, de küzdeni tudásból mindenki jelesre vizsgázott. Biztató volt a teljesítmény, és még bőven van időnk az Európa-bajnokságig.”

Nem sokkal maradt el ettől a teljesítménytől a korosztály leányválogatottja sem. A 60 kg-os Bognár Erika (Kecskeméti TE) és 70 kg-os Nagy Bernadett (Újpesti TE) egyaránt győzni tudott, utóbbi ráadásul a juniorok között is elindult, ahol értékes második helyezést ért el. Az 52 kg-ban érdekelt Szekér Szimonetta (BHSE) másodikként zárt, míg 46 kg-ban Kiss Krisztina (Kaposvári SI) és 49 kg-ban Nagy Nikolett (Csepeli BC) a harmadik helyen végzett. A leányválogatott azzal a csapatpontversenyben a szintén nem lebecsülendő második helyet szerezte meg.

A szabadfogású kadetválogatott egy dobogós helyezést tudott felmutatni, 76 kg-ban Horváth Zsolt (ESMTK) ezüstérmet nyert. Négyen birkózhattak még éremért, de az 50 kilós Rácz Richárd (Orosházi SBK), az 54 kilós Budai-Kovács Marcell (Csepeli BC), a 63 kilós Dobó Bence (Püspökladányi NSE) és a 69 kilós Veszeli Dániel (Orosházi SBK) egyaránt az ötödik helyen végzett.

A juniorok között Nagy Bernadett (Újpesti TE) második helyéről már szót ejtettünk. Szabadfogásban a 84 kg-os Tóth Bendegúz (ESMTK) bravúros aranyérmet nyert, Vida Csaba (Csepeli BC) pedig harmadikként zárt 66 kg-ban. A kötöttfogásúak közül a 74 kg-ban Kismóni Móric (Dorogi NC), míg a 96 kg-ban Érsek Róbert (BHSE) állhatott fel a dobogó második fokára, a 120 kg-os Vátzi Roland (BHSE) pedig harmadikként zárt. A korosztályban többen közel álltak még az éremszerzéshez, de végül lemaradtak róla: a három fogásnemben összesen kilenc ötödik helyezést értek el a fiataljaink.

Kadet női eredmények:
46 kg: 3. Kiss Krisztina (Kaposvári SI)
49 kg: 3. Nagy Nikolett (Csepeli BC)
52 kg: 2. Szekér Szimonetta (Budapesti Honvéd SE)
60 kg: 1. Bognár Erika (Kecskeméti TE)
70 kg: 1. Nagy Bernadett (Újpesti TE)
Kiesett: Sipos Boglárka (49 kg, Érdi Spartacus), Szarka Szilvia (49 kg, BVSC-Ganz-Jászkisér), Rehor Orsolya (52 kg, Ceglédi VSE), Szél Anna (56 kg, Orosházi SBK), Kádár Emese (56 kg, Csepeli BC), Németh Anna (65 kg, Esztergomi BSE), Szabados Noémi (56 kg, FTC).
A csapatpontversenyben a magyar kadet női válogatott a második helyezést érte el.

Kadet szabadfogású eredmények:
50 kg: 5. Rácz Richárd (Orosházi SBK)
54 kg: 5. Budai-Kovács Marcell (Csepeli BC)
63 kg: 5. Dodó Bence (Püspökladányi NSE)
69 kg: 5. Veszeli Dániel (Orosházi SBK)
76 kg: 2. Horváth Zsolt (ESMTK)
Kiesett: Lakatos Angelo (46 kg, OSBK), Nagy Péter (69 kg, Csepeli BC), Dobler Benjamin (69 kg, UTE), Korcsog Milán (76 kg, Csepeli BC), Ubornyák Csaba (100 kg, KTE), Lángh Martin (100 kg, Pénzügyőr SE), Szilágyi Erik (100 kg, ESMTK).

Kadet kötöttfogású eredmények:
42 kg: 2. Katona Zoltán (CVSE)
46 kg: 3. Spányik Ákos (Budapesti Honvéd SE)
63 kg: 1. Bak Gergely (FTC)
69 kg: 1. Putnoki Zsolt (BHSE)
76 kg: 1. Takács István (BVSC-Ganz-Jászkisér)
100 kg: 1. Vátzi Bálint (BHSE)
Kiesett: Kecskeméti Dávid (50 kg, CVSE), Kovács Árpád (58 kg, CVSE)
A csapatpontversenyben a magyar kadet kötöttfogású válogatott az első helyezést érte el.