Dátum: 2021 szeptember 24. (péntek) | Gellért

KILENC ORSZÁGOS BAJNOKI CÍM

Kilenc felnőtt Országos Bajnoki cím, a hétvégén.

Az elmúlt évhez hasonlóan ismét a Kozma István Magyar Birkózó Akadémián rendezték a felnőtt országos bajnokságot. A nyár utolsó szombatján megtartott viadalon mindhárom szakágban egyszerre zajlottak a mérkőzések, összesen 172 sportoló állt rajthoz a 30 súlycsoportban. Szakosztályunk mindhárom szakágban nevezett versenyzőt, és ami még fontosabb mindhárom szakágban lett is felnőtt Magyar Bajnokunk. Szabadfogásban Antal Dániel révén, kötöttfogásban a két stabil emberünk, Szabó László és Varga Ádám, míg női birkózásban Dollák Tamara, Galambos Ramóna és Németh Zsanett nyert felnőtt bajnoki címet. Fiatal versenyzőink is szerencsét próbáltak a felnőtt mezőnyben, és értékes mérkőzéseket vívva rutint szereztek a közelgő junior bajnokságra, de azért Kapuvári Péter révén két nyertes és két vesztes mérkőzés után, egy értékes ötödik helyezést gyűjtött be. Női Csapatversenyben pedig a második helyen végzett a szakosztályunk.

Ami pedig külön elégtétel a számunkra, hogy 2021-ben felnőtt korosztályban az Újpesti Torna Egylet Birkózó Szakosztálya a legeredményesebb, a hat egyéni bajnoki címével.

A kiváló szombati nap után vasárnap a Lupa Beach adott otthont az Országos Strandbirkózó sorozat harmadik, egyben utolsó állomásának. a Három versenyből álló sorozat végén hirdetnek bajnokot, természetesen szakosztályunk itt is képviseltette magát, és a végösszesítésben a három egyéni felnőtt bajnoki cím mellé két ezüstérem és egy bronzérem társult.