Dátum: 2024 április 19. (péntek) | Emma

RÁCZ BALÁZS U23-AS MAGYAR BAJNOK

U23 Országos Bajnokság

Az U23-as korosztály mindhárom szakágának országos bajnokságát Pesterzsébeten, a Kruj Iván Sportcsarnokban rendezte meg az ESMTK Birkózó Szakosztálya.

Birkózó szakosztályunkat négy versenyzőnk képviselte a 129 sportolót felvonultató mezőnyben.

Sajnos heten hiányoztak fiataljaink közül, betegségek és egyéb nehézségek okán.

Ők négyen – akik végül rajthoz álltak – derekasan megállták helyüket fiatal koruk ellenére, hiszen mindannyian a dobogós helyek valamelyikéért birkóztak meg végül.

Külön elismerést igényel Rácz Balázs (18) teljesítménye; aki győzelmével idén a junior és felnőtt bajnoki címét követően az U23-as versenyen is az első helyen végzett – három korosztályban is a Magyar bajnoki cím és az aranyérem birtokosa 2022-ben.

Eredményeink:

57kg Rácz Balázs 1.helyezett – Magyar Bajnok

70kg Horváth Botond 5.helyezett

74kg Kapuvári Péter 3.helyezett

79kg Farkas Péter 3.helyezett

Maroknyira zsugorodott csapatunk az egyesületek versenyélben a dobogó 3. fokára állhatott fel Kapuvári Gábor és Németh István edzőink vezetésével.

“A csapatversenyben, versenyzőink remek küzdelmével elért 3. helyünk fényében sajnáljuk igazán a további sportolóink távol maradását, hiszen reálisan lehetett volna ez a csapatérem fényesebb is. Büszkék vagyunk azokra akik minden nehézséget vállalva elindultak az UTE csapatában.” – nyilatkozta Németh István edző.

Gratulálunk az elért eredményekhez versenyzőinknek és az edzőknek.